Mazda MX-5 Slovensko
info@miata.sk

Ako mi Laco ukradol žabu.

O mne je známe že mám 2 MX-5ky, ktoré veľmi rád ukazujem. Ale ako ich ukázať naraz obe na prvom oficiálnom slovenskom MX-5 Zraze? No jednoducho! Požiadam kamaráta či mi jednu neodšoféruje na zraz a späť domov.

Laco súhlasil – chvalabohu, a s malým srdiečkom som Lacimu dal kľúče a mával mu ako opúšťal môj dvor na žabe. Predpokladal som že mi bude každých pár minút volať aké to je na pipinu, ako sa to húpe, aké je to urevané, atď… Na moje prekvapenia, Lacimu sa to páčilo, dokonca až na toľko, že o tom napísal krátky článok:

Na zraze mi robila spoločnosť táto kráska. Bola to moja prvá skúsenosť s jednašesťkou, NB som pred tým šoféroval závodný špeciál asi na 15 km. S touto dámou som absolvoval od štvrtka cca 400 km po okresných cestách. Je to showcar, teda jeho účelom nie je hltanie km, preto nebudem hodnotiť nastavenie podvozku. Mimochodom, to hojdanie som si začal užívať a bavilo ma strhávať ju do vracákov, pretože gumy pišťali stále 🙂 Motoricky 1,6L úplne stačí na kochačky a výlety. Ak niekomu ide o zážitok z jazdy a nepotrebuje sa pretekať, autíčko bohate stačí. Oproti 1,8 vnímam hlavný rozdiel v spodných otáčkach. Pri svižnej jazde to treba naozaj točiť a radiť tak, aby otáčky neklesali pod 5k. Čo v praxi znamená, mať zaradený nižší prevodový stupeň. Na druhej strane, nad 5k sa mi dokonca zdá, že motor + prevodovka + váha auta je v celku vyladená lepšie, ako 1,8 a pôžitok z jazdy neuberá, skôr naopak, lebo motor treba častejšie tlačiť k limitu a to tomu autu neskutočne sedí. Vôbec neľutujem, že som sa nechal ukecať a svoj parníček prenechal kamarátovi. Táto NB je jedna z najkrajších MX-5 na slovensku vôbec. Technicky je v špičkovom stave. Ďakujem majiteľovi Amir – ovi za prejavenú dôveru, s týmto autom sa vždy zveziem veľmi rád.

Ešte raz sa chcem Lacimu poďakovať že mi auto zobral na zraz a dúfam, že sa čoskoro opäť stretneme v hojnom počte a dobrej nálade!